Breaking News
 |  | 

Turystyka

Najpiękniejsze trasy w Bieszczadach czyli najbardziej malownicze szlaki w Bieszczadach.

img-responsive

Bieszczady są niezwykle malowniczym, średniej wysokości pasmem górskim położonym w Zewnętrznych Karpatach Wschodnich na terenie Polski, Ukrainy i Słowacji. Tradycyjnie dzielimy je na Zachodnie i Wschodnie. W granicach Polski leży jedynie zachodnia część tych pięknych gór.

Najpiękniejsze trasy w Bieszczadach to:

Lesko – Czulnia – Zwierzyń – Myczków – Polańczyk

Bieszczadzkie kontrasty to trasa rozpoczynająca się w Lesku po około 6 gadzinach wędrówki dociera do punktu docelowego, którym jest Polańczyk – największy kurort bieszczadzki. Jest to trasa wyjątkowo atrakcyjna pod względem krajobrazu. Po mimo, że prowadzi przez teren gęsto zaludniony, w pobliżu dużych ośrodków wczasowych, zaskakująco dużo tu nieuczęszczanych i bezludnych zakątków. Liczne zabytki architektury – przyrody i obiekty współczesnej cywilizacji, które spotykamy na szlaku:
– jeden z najstarszych w Polsce cmentarzy żydowskich,
– dawny zamek Kmitów,
– źródełka mineralne,
– kamień laski,
– grota z cudownym źródełkiem,
– jedna z najpiękniejszych panoram Jeziora Solińskiego,
Trasa posiada doskonałe połączenia komunikacyjne punktów końcowych.

Smerek – Połonina Wetlińska – Brzegi Górne

Jest to fragment głównego szlaku beskidzkiego, zapoznający nas z całym głównym grzbietem Połoniny Wetlińskiej. Jest to najdłuższa połonina w polskich Bieszczadach (czas przejścia to około 6 godz.), i bez wątpienia najpiękniejszy ze wszystkich szlaków, który oferuje mnóstwo zjawiskowych widoków.
Początkowe podejście jest trudne i mozolne ale potem jest już cały czas wędrówka połoniną czyli sama przyjemność. Następnie “Chatka Puchatka” czyli kultowe schronisko bez prądu ale z długą historią i niesamowity widok na Połoninę Caryńską. Schodząc czerwonym szlakiem ku Brzegom Górnym podziwiamy zmieniający się krajobraz, zaskakująco inny za każdym wzniesieniem.

Wetlina – Dział Mała Rawka – Przełęcz Wyżniańska

To idealny szlak na jednodniową wycieczkę dla mniej wprawionych wędrowców. Piękne widoki połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej roztaczające się aż do Małej Rawki, na której rośnie najwyżej występujący w polskich Bieszczadach las. Szczyt Małej Rawki jest doskonałym punktem widokowym na najbardziej znane bieszczadzkie masywy: grupę Tarnicy, Połoninę Wetlińską i Caryńską.
Czas wędrówki około 5 godzin.

 

najpiekniejsze-trasy-w-bieszczadach-czyli-najbardziej-malownicze-szlaki-w-bieszczadach

ABOUT THE AUTHOR