Breaking News
 |  | 

Turystyka

Najdłuższy szlak rowerowy w Polsce – Turystyka rowerowa w Bieszczadach.

img-responsive

Planując turystykę rowerową w Bieszczadach można skorzystać z wypożyczalni rowerów, które istnieją w ważniejszych ośrodkach ruchu turystycznego. Najwięcej punktów usytuowanych jest w Polańczyku, jednak co raz więcej ośrodków i prywatnych pensjonatów dysponuje rowerami dla swoich gości. W Bieszczadach jest dosyć bogata sieć znakowanych szlaków rowerowych. Oznakowane są białym kwadratem na którym widnieje sylwetka roweru oraz barwny pasek oznaczający odpowiedni kolor szlaku.
Zwłaszcza w południowej części Bieszczad, znajdziemy całkiem niezłe warunki do jazdy na rowerze. Większość ze ścieżek jest zamknięta dla ruchu
samochodowego, a nawet jeśli jest inaczej to ruch na nich jest bardzo niewielki. Posiadają bogatą sieć asfaltowych i żwirowych dróg leśnych, które zostały wybudowane do wywozu drewna. Wadą części tych dróg jest dosyć monotonny krajobraz. Wiją się po stoku i pozwalają jedynie na podziwianie najbliższego otoczenia.

Do atrakcyjniejszych krajobrazowo należą trasy:

– Baligród – Markowska – Bereźnica wyżna
– Żubracze – Solinka – Roztoki Górne – Majdan
– Dołżyce – Buk rezerwat “Sine Wiry” – Jaworzec – Kalnica
– Bystre – przeł. Żebrak – Wola Michowa

Najdłuższy szlak rowerowy w Polsce

Warto wspomnieć, że Bieszczadzkie drogi są podłączone do wschodniego szlaku Green Velo. Jest to najdłuższy szlak rowerowy w Polsce, jego trasa ma długość 2071km. Biegnie przez 5 województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Rozpoczyna się w Elblągu a kończy w miejscowości Końskie w górach świętokrzyskich.
Bocznymi drogami można zorganizować ciekawą wycieczkę na Przedgórzu Bieszczadzkim np. w Rejonie Łobozewa lub Czarnej. Za sprawą mniejszej lesistości łatwiej o atrakcyjne krajobrazy i rozległe widoki.
Zdecydowanie najmniej warte polecania są wycieczki głównymi szosami a w szczególności szosą Sanok – Ustrzyki Dolne oraz Dużą i Małą Obwodnicą. W sezonie letnim jest tu bardzo duże nasilenie ruchu samochodowego. Odbiera to radość z jazdy oraz może narazić nasze bezpieczeństwo.

 

najdluzszy-szlak-rowerowy-w-polsce-turystyka-rowerowa-w-bieszczadach

ABOUT THE AUTHOR