Breaking News
 |  | 

Turystyka

Zamki w Polsce – jaki jest największy zamek w Polsce?

img-responsive

Wybierając się na wycieczkę po polskich zamkach warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik oraz wygodne buty. Na terenie Polski znajduje sie 419 zamków. Odrestaurowywanie zabytkowych obiektów jest bardzo kosztowne i pracochłonne. Zadanie jest jeszcze trudniejsze kiedy budynek znajduje się pod opieką konserwatora. Po mimo wielu niesprzyjających okoliczności z roku na rok rośnie liczba inwestorów zainteresowanych inwestycjami w renowację zabytkowych budowli. Jednak z perspektywy turysty najważniejsze są tylko te obiekty, które można zwiedzić.

Który zamek jest najładniejszy?

To dosyć subiektywne kryterium ponieważ każdy może inaczej postrzegać piękno. Jednak pod względem atrakcyjności turystycznej bez wątpienia przoduje Zamek Książ. Wzniesiony pod koniec XIII wieku. Gotyckie mury sąsiadujące z pełnymi barokowego przepychu salami balowymi i renesansowa lekkość zdobień kontrastująca z ponurymi lochami, które łącznie mają ponad 1 km długości. Na terenie zamku jest hotel, w którym znajduje się apartament Prezydencki i Książęcy. Zamek posiada także Palmiarnię z początków XX wieku, która jest domem dla ponad 250 gatunków roślin. Ponadto zamkowe stajnie zamieszkują znamienite okazy koni, które można spróbowac dosiąść pod czujnym okiem instruktorów.

Jaki jest największy zamek w Polsce?

Zamek w Malborku to nie tylko największy zamek w Polsce ale także najpotężniejsza twierdza średniowiecznej Europy. Stanowi największy gotycki zespół
zamkowy na świecie o powierzchni około 21 hektarów. Jest arcydziełem architektury obronnej wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Dla odwiedzających Muzeum Zamkowe w Malborku jest dziś miejscem spotkań oraz areną ciekawych wydarzeń.

Który z Polskich zamków jest najdroższy?

Według informacji publikowanych przez Instytut Analiz Monitora Rynku Nieruchomości najdroższą nieruchomoscią w Polsce jest zamek na Wawelu. Nie jest on jednak na sprzedaż i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Jego wartość szacowana jest na ok. 4 mld zł, jednak do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć wartość zabytkową, która jest niemożliwa do określenia.

 

zamki-w-polsce-jaki-jest-najwiekszy-zamek-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR