Breaking News
 |  | 

Turystyka

Jaskinia Nietoperzowa Ojcowski Park Narodowy. Piękne okolice niedaleko Krakowa

img-responsive

Ojcowski Park Narodowy leży w okolicach Wyżyny Olkuskiej oraz Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to najmniejszy park narodowy w Polsce, którego symbolem jest nietoperz.

Cechy charakterystyczne Ojcowskiego Parku Narodowego i największe atrakcje turystyczne

Położony niedaleko Krakowa park jest niezwykle urokliwy i posiada wiele atrakcji turystycznych, który ściąga do siebie turystów zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Obszar tego terenu zbudowany jest z kamieni wapiennych, które pochodzą z późnej jury, a powstały ze szczątków organizmów na dnie dawnego morza. Z tego ukształtowania terenu powstały niezwykle interesujące formy skalne, jak na przykład Igła Deotymy, Brama Krakowska i oczywiście Maczuga Herkulesa, które są również dużymi turystycznymi atrakcjami tego regionu.

Jaskinia Nietoperzowa Ojcowski Park Narodowy

Wapienne podłoże sprawiło również, że na tym terenie powstało bardzo dużo jaskiń, między innymi Jaskinia Łokietka, z którą wiąże się legenda o ukrywaniu się władcy, Jaskinia Ciemna, czy też Jaskinia Nietoperzowa Ojcowski Park Narodowy, która swoją nazwę zawdzięcza szczątkom wielu gatunków nietoperzy, zarówno tych żyjących obecnie, jak i wymarłych. Jaskinie te stanowią wspaniałe atrakcje turystyczne, które można podziwiać także z przewodnikiem.

Oprócz wspaniałych form skalnych i niezwykłej geologii, obszar ten bogaty jest także w zabytki kultury, między innymi renesansowy Zamek w Pieskowej Skale, ruiny średniowiecznego Zamku w Ojcowie, czy też Kaplina ,,Na Wodzie” w Ojcowie.

Obszar ten charakteryzuje także bogata flora, która zawiera w sobie wiele gatunków, także tych bardzo rzadko występujących. Niezwykle ciekawym faktem w historii tego obszaru jest także to, że doszukano się na tych terenach prehistorycznych śladów obecności człowieka, co mogło mieć związek między innymi z licznymi jaskiniami na tym terenie.

Niezwykle uroczy, pełny atrakcji turystycznych obszar z pewnością ucieszy zwłaszcza miłośników przyrody, zwłaszcza bujnej roślinności i ciekawych form geologicznych, których na tym obszarze jest niezwykle dużo. To z pewnością godne zobaczenia i poznania miejsce.

jaskinia-nietoperzowa-ojcowski-park-narodowy-piekne-okolice-niedaleko-krakowa

ABOUT THE AUTHOR