Breaking News
 |  | 

Turystyka

Mazury – 10 najładniejszych miejsc

img-responsive

Dlaczego warto odwiedzić Mazury

Mazury znajdują się w północno-wschodniej części Polski. Tamtejsze tereny składają się głównie z Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego. Mazury są zazwyczaj traktowane jako kraina historyczna. Sam teren został ukształtowany przez lodowce około 15 tysięcy lat temu. Ciekawostką jest że znaleziono tam fragment rogu renifera pochodzący właśnie z tamtych czasów. Atrakcją turystyczną, która jest najczęstszym powodem odwiedzin turystów jest Pole Bitwy czyli Grunwald na którym w 1410 roku odbyła się walka pomiędzy wojskami Polsko-Litewskimi a Krzyżakami. Ale oprócz tego jest jeszcze 10 miejsc dla który warto odwiedzić Mazury.

Pierwszym z nich jest Wilczy Szaniec, znajduje się głęboko w lasach. Była to jedna z największych siedzib Hitlera w 1940 roku. Z tamtejszego miejsca korygował działania swojej armii. Kolejną atrakcją jest Kanał Mazurski zwany również Śluzą Leśniowo, który łączy rzekę Łynę i jezioro Mamry, ma długość około 50 km. Warto również odwiedzić Zamek w Kętrzynie, który powstał w 1329 roku na wzgórzu nad rzeką. Pałac w Sztynorcie pełnił rolę mieszkania rodziny Lehndorffów od 1420 roku przez  kilkadziesiąt kolejnych lat. Dzisiaj jest pięknym zabytkiem wartym odwiedzin. Pałac w Drogoszach, jego budowę zaczęto w 1710 roku, kiedy poprzedni Pałac spłonął.

Do dzisiaj zachował się w wyjątkowo dobrym stanie. Święta Lipka jak głosi tamtejsza legenda na rosnącym drzewne w tajemniczy i dosyć dziwny sposób pojawiła się drewniana rzeźba Maryi. Mówi się że pod tym drzewem zdarzały się wielkie cuda. Piramida w Rapie stała się grobem Pruskiej rodziny w 1811 roku. Sposób w jakim budowane było mauzoleum został odwzorowany ze starożytnego Egiptu na wzór piramidy. Wyjątkowym miejscem mogą okazać się również tak zwane Mosty Stańczyków. Dwa równoległe mosty rozciągające się nad doliną w której płynie niewielka rzeczka jest wspaniałym widokiem. Jednak warto pamiętać że 10 miejsc dla który warto odwiedzić Mazury nie są jedynymi atrakcjami tego wyjątkowego miejsca.

mazury-10-najladniejszych-miejsc

ABOUT THE AUTHOR