Breaking News
 |  | 

Turystyka

7 miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić, by zobaczyć najpiękniejsze krajobrazy

img-responsive

Czy planujesz odwiedzić jakieś miejsce na świecie? W takim razie jesteś we właściwym miejscu, ponieważ ten artykuł dotyczy 7 miejsc do odwiedzenia na całym świecie. W tym artykule poznasz najlepsze miejsca, które warto odwiedzić, aby zobaczyć najpiękniejsze widoki na Ziemi.

1. Tadż Mahal, Indie

Tadż Mahal znajduje się w Agrze, w Indiach. Ta wspaniała budowla została wzniesiona na cześć cesarza Shah Jahana. Jest to jeden z 7 cudów świata i został zbudowany przez Imperium Mughal.

2. Wieża Eiffla, Francja

Jest to jedna z najpiękniejszych budowli świata. Wieża Eiffla została zbudowana w 1889 roku jako symbol rewolucji przemysłowej w Paryżu.

3. Petra, Jordania

Petra w Jordanii jest najpopularniejszą atrakcją w tym kraju. Znajduje się ona na dnie Morza Czerwonego. Jest to miasto w skale, które powstało w VI wieku.

4. Angkor Wat, Kambodża

Angkor Wat to największa budowla sakralna na świecie. Poświęcona jest Wisznu. Angkor Wat znajduje się pośród ruin stolicy Imperium Khmerów.

5. Machu Picchu, Peru

Machu Picchu jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w Peru. Znajduje się w regionie Cusco. Została zbudowana w XV wieku.

6. Chrystus Odkupiciel, Brazylia

Chrystus Odkupiciel jest najbardziej ulubionym posągiem wśród turystów. Znajduje się w Rio De Janeiro w Brazylii. Statua znajduje się na wzgórzu Santa Maria.

7. Piramida w Gizie, Egipt

Piramida w Gizie jest najstarszym z siedmiu cudów świata. Została zbudowana w III tysiącleciu p.n.e.

Wnioski:

Teraz, gdy znasz już najlepsze z najpiękniejszych miejsc na świecie, nadszedł czas, aby zaplanować swoją podróż. Przygotuj się więc i rozpocznij swoją przygodę.

7-miejsc-na-swiecie-ktore-trzeba-odwiedzic-by-zobaczyc-najpiekniejsze-krajobrazy

ABOUT THE AUTHOR