Breaking News
 |  | 

Turystyka

Kilka informacji przed podróżą do Japonii

img-responsive

Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni czyli Japonii, to marzenie wielu osób. Smaczne jedzenie, niesamowite budowle i ciekawe rozwiązania to coś, co na własne oczy pragną zobaczyć prawdziwi miłośnicy tego kraju. Jeśli wybierasz się do Japonii, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji, których znajomość przyda Ci się podczas podróży.

Japonia – kilka ważnych informacji

Oto co warto wiedzieć przed wyruszeniem w podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni:

  1. Porozumiewanie się – pamiętaj, iż to że Japończyk liczy po angielsku sprawnie nie znaczy, że potrafi się dobrze porozumiewać w tym języku. Po angielsku bez problemu porozmawiasz z obsługą hotelu czy restauracji. Niestety w innych miejscach może być problem. Warto mieć przy sobie słownik lub telefon.
  2. Gotówka – warto mieć przy sobie trochę jenów. Chociaż Japonia pełna jest nowoczesnych rozwiązań, w wielu miejscach można zapłacić jedynie gotówką. Zabezpiecz się więc przed wyjazdem.
  3. Zapomnij o napiwkach – dopłacanie za usługę kelnerską jest w wielu krajach normalne, w niektórych miejscach nawet bardzo pożądane. Jeśli jednak podróżujesz po Japonii, lepiej zapomnij o napiwkach.
  4. Komunikacja – jeśli jesteś w Japonii, koniecznie skorzystaj z publicznych środków transportu. Jest ona na tak wysokim poziomie, że warto spróbować. Pociągi pędzą z prędkością nawet 300 km/h, dbałość o punktualność je bardzo ważna.
  5. Coś dla palaczy – jeśli palisz, pamiętaj aby robić to jedynie w wyznaczonych strefach.
  6. Ruch lewostronny – obowiązuje w Japonii, o czym warto pamiętać. Miej to na uwadze szczególnie podczas poszukiwań odpowiedniego przystanku lub przechodzenia przez ulicę.
  7. Zadbaj o wyposażenie walizki – Japonia jest piękna, pogoda również często rozpieszcza. Warto jednak pamiętać, że czasami warunki pogodowe mogą być zmienne i kapryśne. Warto spakować w walizkę kilka rodzajów odzieży. Przydadzą się zarówno t-shirty jak i swetry czy długie spodnie.

 

kilka-informacji-przed-podroza-do-japonii

ABOUT THE AUTHOR