Breaking News
 |  | 

Turystyka

San Marino – kilka najciekawszych atrakcji w najstarszej republice świata!

img-responsive

San Marino, a właściwie Republika San Marino – jest to jedno z najmniejszych państw na świecie leżące w Europie Południowej i stanowiące enklawę na obszarze Włoch. Państwo to jest najstarszą republiką świata, która wciąż istnieje. Historia San Marino sięga już III wieku naszej ery.

Najciekawsze atrakcje i zabytki, które należy zobaczyć odwiedzając San Marino.

San Marino obfituje w liczne średniowieczne zamki, kamienice oraz fortyfikacje. Jedną z najciekawszych pozostałości po dawnych epokach jest niewątpliwie twierdza La Rocca o Guaita. Cieszy się ona wielką popularnością wśród turystów. Zabytek ten został zbudowany w XI wiek. La Rocca o Guaita jest najstarszą twierdzą miasta z której szczytu możemy podziwiać piękną panoramę miasta San Marino.
Kolejnym miejscem, którego nie można przegapić przy zwiedzaniu jest plac Piazza della Liberta. Z placu roztacza się przepiękny widok na całą okolicę, w tym na zabytkowy urząd pocztowy, Palazzo Pubblico, czyli budynek siedziby władz oraz rządu San Marino, a także pomnik Statua della Liberta, czyli w dosłownym tłumaczeniu „Statuę Wolności” – pomnik symbolizujący przywrócenie wolności San Marino.
Będąc w San Marino warto również zajrzeć do kilku malowniczych kościołów, m.in. do kościoła św. Piotra, który znajduje się tuż obok bazyliki San Marino z XIX w., w którym znajduje się rzeźba poświęcona papieżowi Janowi XXII.

san-marino-kilka-najciekawszych-atrakcji-w-najstarszej-republice-swiata

ABOUT THE AUTHOR