Breaking News
 |  | 

Turystyka

Maroko – odpoczynek i zwiedzanie

img-responsive

Maroko zachwyca

Maroko to miejsce, które urzeka i zachwyca. Każdy kto był tam chociaż raz, potwierdzi prawdziwość tych słów. Maroko to niewątpliwie kraj złocistych plaż, tradycji, urzekających aromatów. Maroko to również ogromna różnorodność krajobrazów co sprawia, że wielu turystów zakochuje się w nim od pierwszego zwiedzania.

Garść ważnych informacji

Maroko to różnorodność. Dlatego przed wyjazdem warto zaplanować podróż, aby zwiedzić jak najwięcej miejsc, które mieszczą się w ramach twoich oczekiwań. Maroko kraj złocistych plaż – tak mówi wiele osób, jest to prawda. Jednak Maroko to nie tylko plaże, chociaż warto je odwiedzić. Na twoją uwagę zasługują:

  1. Rabat – stolica, a więc na pewno warto ją odwiedzić. To tutaj znajdziesz najwięcej atrakcji, zabytków i ciekawych miejsc.
  2. Marrakesz – zasługuje na uwagę, szczególnie Stare Miasto. Średniowieczna Medyna jest naprawdę urokliwa, to właśnie dlatego, między innymi, została wpisana na listę UNESCO.
  3. Casablanca – odpowiednie miejsce dla fanów niepowtarzalnej, zapierającej dech w piersiach architektury.
  4. Agadir Beach – w zestawieniu nie mogło zabraknąć tej klimatycznej plaży. Jeśli lubisz kąpiele słoneczne i aktywność w wodzie, koniecznie poświęć jej chwilę.
  5. Charrana Beach – piękna plaża i miejsce, które zachwyca wodą o pięknym kolorze. Warto tutaj przyjechać podczas zwiedzania pięknego Maroka.

O tym warto pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż do Maroka:

  1. W większych miastach ciężko o spokój na drogach. Zarówno kierowca jak i pieszy muszą uważać, mieć zawsze oczy szeroko otwarte. Na ulicach dużych miast często panuje po prostu chaos.
  2. Uwaga podczas przechodzenia przez jezdnię – nawet jeśli masz zielone światło, rozejrzyj się kilka razy zanim na nią wkroczysz.
  3. Marokańczycy uwielbiają się targować.
  4. Obowiązuje waluta dirham marokański. Karta jest akceptowana tylko w niektórych miejscach, warto więc mieć przy sobie gotówkę.
  5. Odpowiedni strój – jest ważny szczególnie w przypadku kobiet. Nie musisz się zakrywać, jednak bądź gotowa na nieprzyjemne zdania padające w twoją stronę, jeśli kolana ujrzą światło dzienne.

Podsumowanie

Maroko to niewątpliwie piękne i warte zwiedzenia miejsce. Można tu zarówno odpocząć, pozwiedzać jak i zażyć kąpieli słonecznych czy aktywności wodnych. Warto pamiętać o zasadach, które panują w tym kraju aby uniknąć nieprzyjemności.

maroko-odpoczynek-i-zwiedzanie

ABOUT THE AUTHOR