Breaking News
 |  | 

Turystyka

Co warto zobaczyć w Bangladeszu? Nieznana Azja.

img-responsive

Bangladesz to niewielkie państwo położone w Azji nad Zatoką Bengalską. Większości osób kojarzy się on z ubóstwem, głodem, wysoką przestępczością i klęskami żywiołowymi. Jednak to tylko jedna strona tego niezwykle kolorowego kraju.

Kultura bengalska jest bardzo podobna do kultury Indii. Kobiety tu także najczęściej noszą sari, czyli tradycyjny strój składający się z materiału, który zawija się dookoła talii a jego konie zawiesza przez ramię. Zbliżona do hinduskiej jest także sztuka, szczególnie bardzo popularna w Bangladeszu ceramika i rzeźby.
Interesującym faktem jest także to, że język bengalski ma bardzo długą historię i może się poszczycić bogatym dziedzictwem literatury. Pierwsze teksty w języku bengalskim pochodzą już z VIII wieku.
Bangladesz obfituje w wiele zabytkowych miejsc, w tym licznych zamków oraz ruin, które warto zobaczyć na własne oczy. Najbardziej warte odwiedzenia z pewnością jest Sonargaon, czyli historyczne piękne miasto w centrum Bangladeszu oraz miasto meczetów Bagherhat, które bogate jest w liczne zabytki kultury muzułmańskiej pochodzące z XV wieku (miasto to znajduje się na liście UNESCO). Będąc w Bangladeszu należy z pewnością także zajrzeć do świątyni Dhakeshwari w stolicy kraju. Jest to centralnie położony kompleks świątynny pochodzący z XI wieku poświęcony bogini Dhakeśwari (jeden z najstarszych poświęconych tej bogini).
Miłośnicy pięknych krajobrazów i dzikiej przyrody zachwyci z pewnością jezioro Bogakain oraz Ramna Park, który jest największym parkiem i terenem rekreacyjnym położonym w samym sercu Dhaki.

co-warto-zobaczyc-w-bangladeszu-nieznana-azja

ABOUT THE AUTHOR