Breaking News
 |  | 

Turystyka

Bieszczady i ich najładniejsze miejsca.

img-responsive

Bieszczady najładniejsze miejsca :

Połonina Wetlińska (1255m n.p.m.)

Jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc. Na jej szczycie znajduje się schronisko PTTK “Chatka Puchatka”. Najciekawsze są przede wszystkim połoninne partie masywu, ze względu na wspaniałe widoki, które roztaczają się na góry. Jak również ciekawą roślinność – na górnej granicy lasu rosną olchy i karłowate buki o fantastycznych kształtach. Osobliwe ukształtowanie terenu, które tworzą w partiach szczytowych malownicze, kilkumetrowej wysokości formy skalne w postaci wychodni.

Połonina Cyrańska (1297m n.p.m.)

Wchodzi w całości w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego i podlega ścisłej ochronie. Z połoniny rozpościerają się wspaniałe widoki a cały masyw pokrywają bukowe lasy. Bardzo malownicza jest Dolina Cyrańskiego z rozległymi, dzikimi łąkami. Natomiast miłośników włażenia w dziury z pewnością zainteresują dwie mini-jaskinie na wzgórzu 842 m koło Nasicznego. Na poszukiwaczy śladów z przeszłości czekają pozostałości wiaduktów kolejki leśnej koło Bereżek.

Tarnica (1346 m n.p.m.)

To najwyższy szczyt polskich Bieszczad, na którym wznosi się krzyż upamiętniający wizytę papieża Karola Wojtyły w 1953 r. Spod krzyża roztacza się piękna dookolna panorama.

Jezioro Solińskie i jego okolice

Jezioro jest świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych i odpoczynku nad wodą. Posiada linię brzegową bogatą w liczne, urocze zatoczki, zapraszające do cumowania żeglarzy, do tego wspaniały zmieniający się krajobraz. Jest także atrakcyjnym miejscem do wędkowania, występują w nim gatunki górskich ryb: brzanki, lipienie, pstrągi.

Zachodnia część Bieszczadów

To teren względnie dziki i słabo zagospodarowany, idealny dla osób samodzielnych szukających samotności. Posiada rozległe kompleksy leśne i puste doliny dawnych wsi.

Dolina górnego Sanu

To wspaniałe pustkowia na miejscu dawnych ludnych wsi. Relikty przeszłości takie jak stare cmentarze, ślady zabudowy i cenne torfowiska wysokie.

 

bieszczady-i-ich-najladniejsze-miejsca

ABOUT THE AUTHOR