Breaking News
 |  | 

Turystyka

Wspaniała natura – park narodowy w Małopolsce

img-responsive

Istnienie parków narodowych jest czymś wspaniałym i bardzo ważnym z punktu widzenia chronienia dzikiej przyrody. Ingerencje człowieka w naturę zaszły już bardzo daleko i ciągle postępują. Ochrona przyrody i brak ingerencji w nią jest niezwykle potrzebna i istotna. W Polsce mamy wiele parków narodowych. Niezwykle ciekawy park narodowy w Małopolsce to Tatrzański Park Narodowy.

Park narodowy w Małopolsce – Przyczyny powstania Tatrzańskiego Parku Narodowego

Przyczynami, które spowodowały powstanie parku, są zbyt duże ingerencje człowieka. Powodem był zbyt rozwijający się przemysł, to jest budowanie dróg, urbanizacja niektórych rejonów Tatr, czy też niszczenie lasów. To także zbyt intensywne pasterstwo, które dokonywało znacznych zmian krajobrazowych. Znaczącymi przyczynami były również rabunkowa gospodarka leśna oraz łowiecka, które drastycznie wpływały na florę i faunę Tatr.

Czym charakteryzują się okolice Tatrzańskiego Parku Narodowego?

Polskie góry to niezwykle piękne miejsce, cieszące się ogromnym zainteresowaniem turystycznym. To piękna okolica, która umożliwia nie tylko pisze wycieczki, ale także podziwianie piękna natury. W tym rejonie roślinność jest wyjątkowa. Występuje to bardzo dużo specyficznych i niepowtarzalnych gatunków roślin, co ma związek z ukształtowaniem terenu i z klimatem. W Tatrach występuje bardzo duża ilość endemitów, czyli unikatowych i bardzo rzadko spotykanych gatunków, zarówno wśród flory, jak i fauny. Tatry mają klimat wysokogórski. Charakteryzują je wysokie różnice wzniesień i piętrowość klimatu. Ogromną atrakcją i pięknymi pomnikami przyrody są oczywiście wzniesienia górskie, które robią niezwykłe wrażenie, są niezwykle piękne i dostojne.

Tak niepowtarzalne miejsce, w którym można spotkać wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki, ściągają do siebie masę turystów, zwłaszcza takich, którzy lubią połączenie aktywności fizycznej i wspaniałych, niepowtarzalnych wrażeń estetycznych. Okolice Tatrzańskiego Parku Narodowego z pewnością jest bardzo ciekawy i warty odwiedzenia.

wspaniala-natura-park-narodowy-w-malopolsce

ABOUT THE AUTHOR