Breaking News
 |  | 

Turystyka

Niedługi wyjazd czyli gdzie na weekend Podlasie

img-responsive

Weekendowe wyjazdy często mają to do siebie, że są spontaniczne i niezaplanowane. Kiedy okazuje się, że w weekend ma być korzystna pogoda, wiele osób postanawia wykorzystać tak dogodne warunki na zwiedzanie.

Gdzie na weekend Podlasie

Natomiast jest to sytuacja, w której należy podjąć decyzję odnośnie tego, gdzie pojechać i co zwiedzić. Gdzie na weekend Podlasie to bardzo często stawiane pytanie. Podlasie, które leży w północno-wschodniej części Polski to piękna kraina, niezwykle atrakcyjna turystycznie, zwłaszcza jeśli chodzi o przyrodę. Z pewnością fani dzikiej natury znajdą tu coś dla siebie, choć nie tylko.

Wybrane miejsca na Podlasiu, do których warto się udać

Podlasie to wspaniałe miejsce zwłaszcza dla miłośników dzikiej przyrody. Można tu odwiedzić oczywiście Puszczę Białowieską, która stanowi relikt pierwotnych krajobrazów leśnych. W tworzeniu puszczy znaczny udział biorą ponad stuletnie drzewostany naturalnego pochodzenia. Zarówno flora, jak i fauna (między innymi żubr europejski) tego miejsca są niezwykle bogate. Puszcza Białowieska ma bardzo długą i ciekawą historię, również co do tego, jak była traktowana przez człowieka na przestrzeni lat, odnotowano tam również ślady człowieka pierwotnego, sprzed około 4500 lat. W 1977 roku Białowieski Park Narodowy został uznany przez UNESCO za jeden ze światowych Rezerwatów Biosfery.

Innym świetną atrakcją może być, położony na terenie Kotliny Biebrzańskiej, Biebrzański Park Narodowy, zwłaszcza dla miłośników ornitologii, gdyż na tym terenie występują bardzo liczne gatunki ptaków, jak również bardzo zróżnicowana roślinność. Ciekawymi przyrodniczymi walorami są tu także na pewno liczne bagna, torfowiska i szuwary. Niewątpliwie dużymi atrakcjami turystycznymi na tym terenie są spływy rzeką Biebrzą, czy też przebiegający przez teren parku szlak rowerowy Green Velo. Można również zaliczyć do nich Uroczysko Grzędy, Carską Drogę, czy Bagno Ławki.

Podlasie to wspaniała i piękna kraina, zwłaszcza dla miłośników dzikiej i specyficznej dla tego obszaru przyrody, z pewnością nadająca się na weekendowy wyjazd.

 

niedlugi-wyjazd-czyli-gdzie-na-weekend-podlasie

ABOUT THE AUTHOR