Breaking News
 |  | 

Turystyka

Obrzędy okołoświąteczne w podróży – lany poniedziałek w Kazimierzu Dolnym

img-responsive

Święta Wielkanocne to czas wyjątkowy z wielu względów. Dla wielu najważniejsze są oczywiście kwestie religijne i związane z tym obrzędy i rytuały. Te rytuały pochodzą jednak nie tylko z religii chrześcijańskiej, ale także z obrzędów pogańskich. Kultywowanie tych zwyczajów jest dla wielu osób, nie tylko religijnych, ale także tych, którzy cenią sobie tradycję, sprawą niezwykle istotną. Również podczas wyjazdu wszystkie obrzędy mogą być kultywowane tak, by tradycja była obecna, niezależnie od okoliczności. Połączenie ich z podróżą może być więc połączeniem tradycyjnego obchodzenia świąt z nowoczesnymi trendami wyjazdów na święta.

Świąteczne obrzędy, nadające się do kultywowania w podróży – lany poniedziałek w Kazimierzu Dolnym

Wybierając się w podróż w czasie okołoświątecznym można natknąć się na różne lokalne zwyczaje. Przykładem takiej lokalnej atrakcji może być lany poniedziałek w Kazimierzu Dolnym. Jest to bardzo uroczyście a zarazem wesoło obchodzona uroczystość, w której bierze udział większość mieszkańców tego miasta. Biorą w niej udział wozy strażackie, które oblewają uczestników wodą. Uciechę z tej atrakcji mają nie tylko dzieci, ale także świetnie mogą bawić się podczas niej także i dorośli, włączając w to przybyłych w tym czasie podróżnych.

Będąc w podróży można również udać się na przykład do pięknego kościoła, na święcenie koszyków, czy też mszę w dniu Wielkanocy, na przykład na mszę rezurekcyjną. Można w ten sposób świetnie połączyć obchodzenie ważnych dla nas obrzędów ze zwiedzaniem zabytków i na przykład różnic w świątecznych zwyczajach różnych regionów.

Wyjazd w okresie świątecznym może być wspaniałym pomysłem dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Nie oznacza to jednak, że muszą oni rezygnować z kultywowania swoich zwyczajów, które chcą obchodzić. Wystarczy odrobina kreatywności i pomysłowości, a można połączyć świetny odpoczynek, zwiedzanie nowych miejsc i obchodzenie świat. Można w tym celu wybrać takie miejsca, które pozwolą na spełnienie wszystkich tych elementów, bez konieczności pójścia na kompromis.

 

obrzedy-okoloswiateczne-w-podrozy-lany-poniedzialek-w-kazimierzu-dolnym

ABOUT THE AUTHOR