|  | 

Turystyka

Wycieczka do Pszczyny – atrakcje dla dzieci

img-responsive

Pszczyna to średniej wielkości miasto, położone w województwie śląskim, które często nazywane jest ,,Perłą Górnego Śląska”, którego początki sięgają średniowiecza. Miasto leży w Kotlinie Oświęcimskiej.

Atrakcje turystyczne Pszczyny

Do największych atrakcji w Pszczynie z pewnością można zaliczyć Zamek w Pszczynie, czyli dawna magnacka rezydencja, powstała w miejscu gotyckiego zamku z XV wieku. Budowla była przebudowywana w stylu renesansowym i barokowym, a następnie neobarokowym. Tworzy zespół pałacowo-parkowy razem z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim. Obecnie funkcjonuje pod nazwą Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Pszczyna – atrakcje dla dzieci

Pszczyna atrakcje dla dzieci to z pewnością dobry wybór dla najmłodszych, którzy nie będą się tam nudzić. Niewątpliwie wprost wymarzoną atrakcją dla dzieci może być Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie. Jest to hodowla żubrów, udostępniona dla zwiedzających. Położona jest na terenie Parku Pszczyńskiego w części ,,Park Zwierzyniec”. Można tam zobaczyć nie tylko żubry, ale także sarny, daniele, muflony, jelenie szlachetne, pawie indyjskie, łabędzie, gęsi łabędzionose, czy kazarki rdzawe. To z pewnością wyjątkowa atrakcja dla dzieci, które szczególnie cieszą się na widok zwierząt. Nie zabraknie także czegoś dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o florze i faunie tamtego rejonu, jak również zgłębić wiedzę na temat żubrów, dzięki prezentowanemu tam filmowi o takiej tematyce.

Dzieci mogą być także zadowolone z zobaczenia Zagrody Wsi Pszczyńskiej, czyli skansenu w Pszczynie, który ukazuje zabytki kultury i architektury ludowej pszczyńskiego regionu. Zagroda Wsi Pszczyńskiej wpisana jest do Szlaku Architektury Drewnianej. Stanowi ważną i wartościową turystyczną atrakcję, z której zobaczenia radość i satysfakcję mogą czerpać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Pszczyna to dość niepozorne, ale wspaniałe miasto, pełne turystycznych atrakcji, także takich, które mogą przypaść do gustu nie tylko dorosłym, ale też dzieciom.

 

wycieczka-do-pszczyny-atrakcje-dla-dzieci

ABOUT THE AUTHOR