Breaking News
 |  | 

Turystyka

Wakacje last minute – czy to się jeszcze opłaca?

img-responsive

Wakacje last minute jeszcze do niedawna były jednym z najpopularniejszych sposobów na tańsze wakacje. Niezależnie od tego, czy interesowały cię wycieczki objazdowe czy tanie wczasy na leżaku na plaży, zakup wyjazdu na chwilę przed jego rozpoczęciem dawał szansę na istotny rabat. Jak jest teraz? Czy last minute jest tak atrakcyjne jak kiedyś?

Urlop last minute — na czym polega?

Najlepsze oferty last minute nadal kuszą, przyciągają uwagę, pozwalają polecieć na wymarzone wakacje za niższą cenę. Zasada jest tutaj stosunkowo prosta: są to wakacje na ostatnią chwilę, czyli na przykład z wylotem jutro, za 2-3 dni, czasami tydzień, rzadko kiedy z większym wyprzedzeniem. Zakup takiej oferty wiąże się najczęściej ze znaczącym rabatem. Biura podróży sprzedają w ten sposób często ostatnie wolne miejsca w samolocie, ostatni pokój w hotelu. Bonusem za to, że podejmujesz decyzję w ostatniej chwili, nie masz w związku z tym często możliwości wyboru lepszego miejsca w samolocie, innego pokoju w hotelu, jest właśnie atrakcyjna cena całego wyjazdu.

Wakacje last minute dla kogo?

Najlepsze kierunki, ciekawe hotele, atrakcyjne ceny — to wszystko przyciąga uwagę klientów. Nie każdy turysta będzie jednak z opcji last minute zadowolony. Tego typu oferta to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy mają możliwość w ciągu kilku dni zorganizować sobie urlop, mają możliwość pracy zdalnej lub też są na przykład na emeryturze lub w dłuższej przerwie od pracy. Atrakcyjna cena kusi, ale nie zawsze zorganizowanie sobie wolnego w ciągu kilku dni jest proste. Dla wielu osób problematyczne jest także to, że możliwości wyboru pokoi, miejsc w samolocie są już z reguły w takiej opcji niedostępne. Są to jednak ograniczenia, które dla zdecydowanej większości podróżujących, absolutnie nie osłabiają atrakcyjności last minute. Jeśli twoje wakacje nie muszą być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, na oferty na turystycznyninja.pl zawsze warto spojrzeć.

Last minute czy first minute — jak szukać atrakcyjnych ofert?

Najpopularniejsze kierunki sprzedają się dzisiaj bardzo szybko. To jest fundamentalna różnica między sytuacją na rynku turystycznym jeszcze kilka lat temu i dzisiaj. Wyspy Kanaryjskie, Grecja, Włochy — tego typu destynacje wakacyjne sprzedają się na tyle szybko, że ofert last minute prawie nie ma. Podobnie działają popularne kierunki egzotyczne w szczycie sezonu. Na Zanzibar, do Kenii czy na Wyspy Zielonego Przylądka na przełomie roku trudno będzie pojechać w opcji last minute, bo tego typu wyjazdy błyskawicznie sprzedają się w regularnej cenie. Musisz wiedzieć, że tego typu oferty dzisiaj są po prostu dostępne w bardziej ograniczonym zakresie. Dotyczą wybranych kierunków, a także miesięcy. Na przykład więcej ofert last minut pojawia się teraz, jesienią, kiedy ruch turystyczny jest nieco mniejszy niż w wakacje, a jednocześnie lata w się egzotyczne miejsca, gdzie jest ciepło.

Warto zorientować się na początek, czy interesujące cię kierunki i terminy wyjazdu są dostępne w opcji last minute. Jeśli nie, nie oznacza to jeszcze, że musisz od razu płacić regularną, pełną cenę za wyjazd. Obecnie, coraz bardziej na znaczeniu zyskują oferty first minute, czyli absolutna odwrotność modelu last minute. Rabat sięgający nawet około 20% ceny wycieczki możesz uzyskać, wykupując ją znacznie wcześniej, na kilka miesięcy, czasami nawet pół roku przed planowanym wyjazdem.

Najlepsze last minute — sprawdź oferty

Najlepszym sposobem na przekonanie się, czy last minute ci się opłaca, jest sprawdzenie dostępnych ofert. Czasami są to niewielkie rabaty, a czasami można upolować ofertę w naprawdę doskonałej cenie.

wakacje-last-minute-czy-to-sie-jeszcze-oplaca

ABOUT THE AUTHOR